Принципові відмінності при заварюванні зеленого чаю:

  1. 1. Температура води має бути трохи нижчою, ніж для чорного чаю – не вище 80 градусів.
  2. 2. Зелений чай придатний для багаторазового заварювання. Звичайно, протягом однієї години!
  3. 3. Можна тримати протягом доби. Але вже злитий, без аркуша. Так роблять багато хто, вживаючи зелений чай холодним.

Як заварити пуер

Майже ніхто не знає, що цей вид чаю територіального походження. Пуер може бути лише китайського виробництва. І навіть більше. За законодавством КНР пуер може бути виготовлений лише на території єдиної провінції – Юннань.

Через дві причини саме цей вид чаю є найбільш психоактивним. У Китаї навіть існує поняття "чайне пияцтво". Лист пуера збирається з чайних дерев, вік яких може перевищувати 1000 років, або з деревоподібних чагарників. Крім того на психоактивність впливає спеціальна технологія виробництва зі скиртуванням листа та тривалим витримуванням у жарких та вологих умовах.

Звідси випливає головне правило для пуера – не нашкодити собі, перестаравшись із тривалістю заварювання. Автором статті на практиці випробувані методи перетримування пуеру при заварюванні і навіть варіння. Так. Ефект чайного сп'яніння був. Але завжди супроводжувався значним підвищенням тиску. Тому початківець «чайний п'яниця» повинен заварювати будь-який пуер тільки методом протоки. Нижче наведено схему.

  1. Поставте кип'ятити дві ємності. Основну зніміть з вогню на середині стадії шум вітру в соснах. Тобто приблизно при досягненні температури 90 градусів. Допоміжні ємність об'ємом стакан-два закипить раніше. Її потрібно довести до температури 100 градусів.
  2. Пресований пуер, а в 90% випадків він буде саме таким, потрібно розфарбувати або кухонним ножем або навіть молотком. Для однієї людини достатньо обсягу менше однієї чайної ложки.
  3. Киньте чай у фарфорову або скляну посудину. Китайці не використовують чайники. Для заварювання існує спеціальна посудина з кришкою-гайвань. Щось середнє між горщиком та піалою. Негайно залийте окріп і посуньте ємність з півхвилини. Це потрібно для дезінфекції. Найкраще використовувати посудину з прозорого скла. Так простіше контролювати інтенсивність заварювання. Як тільки пуер почав фарбувати окріп, а це станеться не відразу, злийте воду. Її зазвичай не п'ють, хоча є любителі такої авантюри.
  4. Тепер процес чаювання буде виглядати так. Багаторазово (до 20 разів) заливаємо в нашу прозору посудину воду температури 85-90 градусів, витримуємо від 10 секунд до двох хвилин, розливаємо в піали. Китайці використовують невеликі піали місткістю 100 мл. Критерій, коли припиняти витримування визначається лише експериментально. Як тільки колір настою для шу-пуера стане кольором молочного шоколаду, то вперше цього достатньо. Якщо перетримати, то реально отримати миттєве погіршення самопочуття – таке своєрідне одурення із підвищенням пульсу.

Тому заварюйте правильно та приємного чаювання!