Кавомашина передбачає мінімальну участь людини у приготуванні. Натиснув на кнопку, отримав результат – чашку кави. Навіть (особливо!), якщо напій готується з кавового зерна. Словосполучення автоматична кавоварка - це, по суті, «олія масляна». Кавомашина, як і будь-яка машина, за визначенням автоматична.

Останнім часом стають популярними капсульні кавомашини (або кавоварки?).

Капсульна кавоварка - це кавоварка, яка готує напій з капсул для кави. З точки зору автоматизації процесу, капсульні кавоварки підходять під визначення кофемашин. У багатьох із них лише одна кнопка і є. Куди простіше. Але через таку простоту можна приготувати тільки те, що виробник задумав покласти в капсулу.

Кавові капсули були запатентовані в 1978 Еріком Фавром - співробітником компанії Nestle. Як і багатьом відомим відкриттям, цьому винаходу допомогла випадковість. Під час прогулянки Римом вони з дружиною замовили еспресо в невеликому кафе. Смак напою виявився кращим за всіх, які вони пробували раніше. Ерік докладно розпитав бариста про спосіб приготування, і дізнався про головну хитрість. До того, як пропускати воду через мелені зерна, він кілька разів піддав їх впливу гарячої пари. Фавр після повернення до Швейцарії застосував свої інженерні знання і вигадав кавову капсулу. Його винахід став революційним у кавовій індустрії, а популярність класичного еспресо перейшла новий рівень.

Як вибрати офісну кавоварку

Обговоримо кілька критеріїв, які визначають вибір кавомашини для офісу.

  1. Обсяги споживання кави. Зрозуміло, що для великого офісу треба вибирати найбільші баки. Щоб уникнути багаторазових доливань-досипань-висипань, зверніть увагу на великі баки для води-зерна-відходів.
  2. Догляд за машиною. Чи знайдеться відповідальна людина, яка стежитиме за станом кавоварки. Мається на увазі, що він хоча б прочитав інструкцію і розуміє, як часто треба чистити блок заварювання і що робити, якщо машина блимає червоним. Якщо такої людини немає, то є сенс розглянути капсульні кавоварки з їх простотою догляду. Особливо, якщо вам не проблема купити каву в капсулах.
  3. Надійність машини. Ставлення до офісної кавоварки не таке трепетне, як до домашньої, купленої за власний кошт. Отже, між зовнішньою красою та надійністю треба вибрати надійну машину. Ту, яка «прощає» деяку недбалість у використанні.
  4. Чорна кава або капучіно. Якщо вашому офісу потрібні молочні напої, вибираємо модель з автоматичним капучинатором.

Визначивши для початку ці критерії, вам буде легше вибрати з двох популярних брендів: кавомашини Saeco (те, що Philips Saeco) або кавомашини Delonghi (кавоварки Делонги). Крім того, після визначення основних критеріїв, стане зрозумілішою ціна.

Отже, щоб купити кавоварку для офісу, спочатку визначте критерії покупки

Наприклад:

  • до сировини (зерна або капсули);
  • до машини (надійність, довговічність чи краса);
  • до напоїв (чотири класичних або 1000 рецептів за програмами, що налаштовуються);
  • до параметрів (налаштування смаку, висота чашки).

Ви зможете продовжити цей список - адже це ваша офісна кавоварка!