Виявляється, як би це не здавалось дивним, за еспресо можна не бігти до найближчого кафе зранку або в обідню перерву, а успішно готувати його вдома чи на робочому місці. Здійснити це можна придбавши ручну еспресо-машину, що працює абсолютно за таким же принципом, як і професійні ресторанні агрегати. Насолода цілком доступна. Ціна машин для домашнього чи офісного використання – 200 доларів або навіть менше. Також для отримання «правильного» еспресо необхідно придбати кавомолку з регулюванням помелу.

У нашій компанії і на сайті Coffetrade.ua представлений солідний асортимент описаних апаратів. Потрібно на сайті вибрати розділ «Кавоварки ручні еспресо». Як приклади – Delonghi ECP31 чи Saeco Poemia HD8425. Маючи під рукою «персональну» еспресо-машину, можна експериментувати зі створенням «авторських» різновидів популярного напою, досягаючи феноменальних результатів.

Як правильно приготувати еспресо

Еспресо є найбільш популярним серед усіх способів приготування кави з кількох причин.

  • Найяскравіший смак у чашці.
  • Висока концентрація кофеїну.
  • Найяскравіший смак.

Це досягається високою масою мелених зерен щодо обсягу води (8-12 г на 30-35 мл) і подачею води під сильним тиском у фільтр з кавою.
Тому, що вода, подана під тиском, вимиває з помелу всі складові, головною умовою гарного еспресо є підбір зерна. Використовується сировина середнього «віденського» обсмажування або 1-го ступеня сильного обсмажування - «французького». Застосовувати зерна вищих темних обсмажень («італійського» та «іспанського») не в традиціях досвідченого бариста через сильну гіркоту напою на виході.

Для самостійної творчості зі створення унікальних напоїв слід запастися декількома видами арабіки та робусти та змішувати їх у співвідношенні 80% на 20%.
Щоб не ризикувати, можна купити вже зібраний еспресо купаж із кави у зернах. На упаковці має стояти позначка «еспресо».
Для домашнього еспресо доведеться придбати кавомолку. Ручний варіант краще, ніж електричний - дозволяє точніше маніпулювати градаціями помелу.
Зерно не можна молоти до стану борошна - «в пилюку», як це роблять для приготування кави в турці. Критерій оптимального помелу суто тактильний. На дотик помелені зерна повинні нагадувати пісок на пляжі. Якщо за відчуттями «тримаємо в руці камінчики» – значить треба зменшувати помел.
Головний показник якісного еспресо - пінка на поверхні напою. Мовою бариста пінка називається «crema».
Має бути світло-коричневою з помаранчевим відтінком.
Не повинна зникати з поверхні кави протягом хвилини.
Мати товщину приблизно 3 мм.
Коли кава випита, крем повинен залишити всередині чашки чітке кільце.

Що ще можна приготувати в ручній еспресо-кавоварці

У нас також набули популярності ще два види кави на основі еспресо. Але мова піде не про допіо та американо, а про «коротке» та «довге» еспресо.

Ристрето чи Корто
Corto - це і є "короткий", а ristretto означає в перекладі "вузький, густий". Молотої кави закладається в ріжок машини стільки ж, скільки для еспресо 8-12 грам. Але обсяг ристрето буде менше приблизно в 2 рази 18-20 мл. Обсяг виходить менше  за рахунок зменшення часу проходження води через фільтр – трохи більше ніж 15 секунд, тоді як еспресо цей час становить 25-30 секунд.
Що у результаті.
Значно більш насичений смак. Для кавових гурманів.
Знижена міцність та вміст кофеїну. Актуально для людей із захворюваннями серцево-судинної системи, гіпертоніків, вагітних. Для спортсменів, що тренуються щодня – також.
Здається протиріччя пояснюється просто. За перші 15 секунд водою витягається ароматична складова - ефірні олії, а кофеїн витягується якраз з 20-ї по 30-у секунди протоки.

Лунго
Це і є "довгий" еспресо. Як не важко здогадатися – протока води вдвічі довша, ніж для стандартного еспресо. До 60 секунд. Відповідно, і обсяг виходить великий. Але не в обсязі справа. У лунго дві особливості.
Суперміцність. Говорячи по-простому, виходить «термоядерна» кава. Кофеїн витягується весь.
Яскраво виражена гіркота. Тому що після 40-ї секунди починають надходити смоли.

Тобто спеціалізація лунго – ранкове пробудження. Однак якщо виникне бажання приготувати лунго, необхідно врахувати низку технологічних моментів.

  • Брати для помелу лише арабіку, без додавання робусти. Так можна знизити гіркоту, не втративши міцність.
  • З тієї ж причини не можна використовувати зерно темного обсмажування, навіть «французького».
  • Зерно молоти крупно. При стандартному помелі частки кави почнуть горіти, збільшуючи і так сильну гіркоту напою.

Приємної кави!