Попри англійський термін, спосіб винайдено в Японії на початку XX століття. Через тривалий процес приготування для пуровера до початку XXI століття використовували вираз «кавова церемонія». Приблизно років 15 тому після реклами в пресі «кавова церемонія» розпочала поширення у світі.

Майже завжди для приготування кави протокою через вирву застосовується спеціальне обладнання японської компанії Харіо. Назва стала номінальною. Метод «пуровер» і метод «харіо» - це те саме. Приладдя для заварювання від фірми Hario можна замовити на нашому сайті в розділі «Аксесуари - Альтернативні засоби».

Короткий опис способу приготування кави методом пуровер

Воронка харіо встановлюється на будь-яку місткість. Краще використовувати спеціальний глечик Харіо - підігнані розміри горловин.
У вирву вставляється паперовий фільтр. Фільтри купуються окремо.
Засипається мелена кава, через гущу в місткість, що приймається, проливається гаряча вода.
Все. Кава протокою води готова. Час приготування 3-5 хвилин залежно від товщини фільтра та об'єму води.

Однак не зважаючи на простоту існує близько 10 важливих нюансів.

  1. Пуровер підкреслює смакові відтінки, тому вимоги до сировини високі. Рекомендується використовувати тільки зернову каву з давністю обсмажування зеленого зерна не більше 6-8 тижнів («свіже обсмажування»). Гарантією свіжості обсмажування є місцевий виробник. Не слід купувати зерно іноземних виробників – зерно могло пролежати до пів року. Лежале зерно втрачає ароматичні властивості. Крім того, напій із такого зерна має неприємну гіркоту.
  2. Обсмажування зерна для пуровера має бути середнім або світлим. У жодному разі не темним («французька» чи «італійська»).
  3. Використовувати лише чисту арабіку. Домішки робусти даватиме гіркоту. Крім того, робуста виділяє набагато більше вуглекислоти при заварюванні. Це створює технологічні незручності. Також вуглекислота, що виділяється, забирає з кави ароматичні речовини.
  4. Як було зазначено, пуровер підкреслює смакові особливості кави. Тому правильно використовуватиме моносорта територіального походження. Наприклад, у нашому магазині є легендарні моносорти середнього обсмажування Brasilia Santos та Columbia Excelso.
  5. Помел зерна для пуровера повинен бути середнім. Критерій – дрібніший за цукровий пісок, але не до стану пудри.
  6. Співвідношення кави та води за масою – від 1:15 до 1:18. Простіше кажучи, 20 г кави – на 360-380 мл (дві чашки). Або 30 г – на півлітра води.
  7. Воду для заварювання використовувати не тверду. Воду не доводити до кипіння - знімати на стадії пухирців, що підіймаються («білий ключ»).
  8. Важливо. Паперовий фільтр, вставлений у вирву, повинен бути повністю змочений гарячою водою для усунення «паперового» присмаку. Змочування відбувається протокою із того ж чайника, з якого буде заварювання. Тобто, води потрібно буде гріти як мінімум у 2 рази більше, у порівнянні з обсягом напою.
  9. Перед процедурою основної затоки гарячої води необхідно змочувати мелену каву на дні вирви для «розкриття» та ліквідації вуглекислого газу. Для змочування 20-30 г кави потрібно приблизно 50 мл води.
  10. Важливо. Наповнення вирви з фільтром водою повинно відбуватися не менш як хвилину тонким струменем по спіралі. Тому бажано використовувати чайники конструкції харіо. У них довгий і вузький вигнутий носик та потужна ручка для утримування. Звичайний чайник, а тим більше ковшик, для протоки не підійдуть. Також можна замовити чайники Hario на сайті в розділі «Аксесуари».
  11. Заварену каву рекомендується вживати не відразу, а дочекатися деякого охолодження. Так краще відчуваються нюанси смаку.