Коли бачиш на карті світу країну, що розташовується між двома океанами, де так яскраво сяє жарке тропічне сонце і стихії показують себе у всій своїй красі, то мимоволі замислюєшся про незвичайні рослини, візитні картки цього регіону, славні на весь світ. Адже кава в зернах Гватемала широко відома своїм яскравим смаком та ароматом. Природні умови вплинули на гарне зростання кави: Гватемала на 8 місці у світі з експорту кавових зерен. Чому купити каву Гватемала хороша ідея?

Трохи історії та географії кави арабіка Гватемала.

Рослина не росла спочатку в цьому краю. Його привезли ченці-єзуїти у 1750 році, а комерцію налагодили заповзятливі німці наприкінці 19 століття, наймаючи для збирання зерен місцевих жителів.
Більшість господарств, що займаються кавовим бізнесом, розташовані на півдні Гватемали. Тільки уявіть, серед пейзажу жерл вулканів Сьєрра-Мадре, що постійно димляться, дрібні підприємці і займаються вирощуванням і збиранням високогірної кави. Він особливий не лише на смак, але й на вигляд: це «слонове зерно» або кава Гватемала марагоджип. Кожна ягода приблизно в 3,5 раза більша за звичайну арабіку. Багато гурманів бадьорого напою прагнуть купити марагоджип Гватемала і спробувати його пряний, складний букет.

Великий твердий сорт арабіки Гватемала марагоджип прославив області Антігуа та Хахальтенанго на весь світ. Його вишуканий, густо насичений смак з невеликою кислинкою вважається одним із найнезвичайніших для цього регіону.

Особливості кавових справ у Гватемалі.

Внутрішня політика держави не повною мірою спрямована на заохочення дрібних підприємців, і нерідко кава Марагоджип Гватемала у сирому вигляді потрапляє до перекупників прямо з рук на узбіччі траси. Хоча є і місцеві плантатори, які займаються і збиранням, і обсмажуванням кави.

У виробництві ідеального гватемальського товару зайнято не менше 30% всіх працездатних громадян. Щоб не дати перспективній справі зійти нанівець і тим самим підтримати економіку держави, організації, метою яких є сприяння малому бізнесу, допомагають спеціальними фінансовими програмами підприємцям Гватемали. Є багато прикладів, коли європейські чи американські проєкти «тримають на плаву» деякі кооперативи, власниками яких найчастіше є нащадки індіанців Майя.

Де саме вирощують елітні сорти кави гватемалу марагоджип?

Через високий попит на тутешній напій багато фермерів вже давно об'єднали свої плантації і вирощують продукт під якоюсь однією високоцінною маркою. Не дивно, що у Гватемалі є Національна асоціація кави, яка розподілила господарства за природними зонами, які дають свій ефект на смак кави, процес обробки рослин, бізнес-власників.

  • регіон Антигуа;
  • плато Фраїханес;
  • масив Кобан;
  • нагір'я Хахальтенанго;
  • край Атітлан;
  • Сан-Маркос;
  • Ноево-орієнте.


Робота та ціле життя багатьох простих людей, важкий шлях від рук корінних жителів до полиці супермаркету чи кафе, негласний символ цілої держави – це кава Гватемали. Народжений по сусідству з вулканами і океанами, що випробовується вітром і сезоном дощів, ласкавий променистим сонцем тропіків, він дарує багатий смак мільйонам. Ось чому скуштувати каву Марагоджип Гватемала завжди гарна ідея!