Найчастіше ремонт кавомашини потрібен у двох випадках: через накип або кавовий нагар. Це означає, що профілактичні заходи щодо чищення кавомашини не були вжиті вчасно. Однак не кожен любитель напою, що бадьорить, з кавоварки може якісно провести дану процедуру. Є багато тонкощів для догляду за кавовим апаратом, які добре знають люди з досвідом роботи в даній сфері. Зважуючись на самостійне обслуговування дорогої техніки, потрібно пам'ятати просте правило: не нашкодь. Чому це так? Розберімось!

Вплив води на системи та вузли кавоварок.

Своєчасне дотримання частоти і правильності видалення  від звичайної «жорсткої» води – це запорука довгого та успішного функціонування кавових агрегатів без заміни запчастин для кавомашини. Провести декальцинацію можна спеціальними розчинами, що продаються в магазинах, а також лимонною кислотою. Щодо застосування останньої, то це досить агресивне середовище для присторю кавомашини. Фахівці не рекомендують постійно використовувати для прочистки цей засіб.
Варто врахувати, що невірно підібрана доза хімії або залита не в потрібний момент роботи програми речовина здатна привести до ремонту будь-яких побутових приладів та їх частин:

 1. ремонту кавомашин delonghi;
 2. заміні флоуметра води агрегату будь-якого бренду;
 3. монтаж нового нагрівального елемента через корозію;
 4. налагодження датчиків та їх компонентів, що контролюють приготування кави;
 5. saeco ремонту кавомашин;
 6. зміні помпи, що качає рідину в систему;
 7. встановлення нових з'єднувальних шлангів для надходження води в різні вузли;
 8. ремонту кавомашин jura та ін марок.

З якою періодичністю проводити очищення від накипу?

Щоб не вдатися до витратного ремонту кавоварок через банальну відсутність обліку часу користування технікою без догляду, потрібно розраховувати приблизну регулярність очищення. Залежно від моделі та рівня жорсткості води такі дії здійснюють 4-5 разів на рік. Пристрої з автоматичним очищенням не прийнято так часто піддавати процедурі. Сигналами утворення накипу є:

 • сильний гул під час роботи машини;
 • дуже тонкий струмок готового напою;
 • білий осад у чашці.

Ознаки засмічення оліями кавового зерна.

Важливо стежити за ліквідацією залишків природних ефірних речовин, що виділяються, їх зерен при помелі. Професіонали виганяють олії спеціалізованими засобами, пропускаючи через апарат велику кількість чистої води наприкінці роботи. Це робиться із турботою про здоров'я людини: хімічний осад від препаратів не потрапить у чашку. Перерахуємо показники наявності олій:

 • кавомолка працює, але кава у склянку не потрапляє;
 • звук помелу дзвінкий;
 • аромат напою слабкий;
 • його смак стає неприємним.

Для самостійного і, часто, що призводить до поломки, втручання у процес догляду за приладом потрібно чимало часу: прочитати багато інструкцій, зіставити подібності та відмінності різних модифікацій та вузлів, пошукати в інтернеті поради щодо чищення. Ремонт кавомашин не буде потрібний, якщо викликати досвідченого майстра, який професійно підійде до конкретної моделі. Крім того, клієнт завжди отримує гарантію під час обслуговування техніки, і вона прослужить довше.