Любителі кави та її похідних напоїв не уявляють свого дня без смачної гарячої чашечки, що бадьорить дух і підіймає настрій. Тому кавомашина для дому в цьому випадку - відмінний варіант для приготування улюблених ласощів. Однак у більшості ця техніка не дешева і має багато технічних нюансів. Які фактори впливають на ціну кавомашини і як зробити правильний вибір? Розберімось разом.
Критерії вибору кавомашини.
Для початку визначте, для якої кількості людей готуватимете каву, ваші улюблені кавові напої, наскільки шумною може бути техніка. У зв'язку з цим головними будуть 6 параметрів, що впливають на ціну:
- техніка приготування;
- асортимент чи меню;
- надійність;
- вид управління;
- дизайн;
- комфорт використання.
Для співробітників та клієнтів офісу чудово підійде кавомашина зернова або капсульний апарат. Для домашнього застосування перша буде доречною, якщо в сім'ї часто і багато заварюють каву. Рекомендуємо звернути увагу на деякі критерії, які підкажуть як обрати кавоварку:
• потужність чи продуктивність. Вартість вища буде у техніки з високим показником;
• звуковий показник. Намагайтеся вибрати найменш шумне обладнання;
• функціонал. Якщо ви захочете купити кавоварку зернову, то уточніть у консультанта наявність капучинатора та програмного очищення від кавового нагару. Якщо ж кавомашини вибір впаде на капсульну кавоварку, то не зайвою буде функція автоматичного вимикання та контролю.

Які бувають кавомашини?

Багато чого при виборі даного побутового приладу залежить від суми, яку може дозволити собі клієнт. Практично кожна фірма сьогодні має великий модельний ряд для різних потреб і гаманців. Можна купити кавомашину ріжкового типу за порівняно невисокою вартістю, а можна вибрати дизайнерську автоматичну модель, продуктивність та функції якої продумані до найдрібніших деталей. Популярними для покупки еспресо-кавоварками сьогодні є:
1) ріжкові кавомашини. Прості у використанні, вони працюють за принципом проходження гарячої води через таблетку меленої кави в ріжку. Від дрібності помелу і матеріалу ріжка залежить смак еспресо. Це найдешевші моделі кавомашин;
2) порційна кавомашина. Для отримання кави використається принцип ріжкової кавомашини. Відмінність полягає у знаходженні меленої кави у чалді – спеціальної невеликої місткості, упакованої виробником. Кава готується менше ніж 30 секунд;
3) капсульна кавомашина. Працює відповідно на капсулах, які оснащені фільтрами та захисною фольгою. А сам апарат може проколювати цю фольгу та подавати гарячу воду в капсулу, а використані капсули віддаляються у спеціальний резервуар. Еспресо виходить швидко. Середня денна потужність 50 чашок;
4) еспресо-комбайни. Можна ту ж ріжкову кавоварку купити і з вбудованим помелом кави. Тоді пити свіжомелену зернову каву з ріжкової кавоварки не складе великої проблеми. Плюсом та відмінністю еспресо-комбайну від останньої стане збереження ароматичних властивостей кави та велика функціональність. Дорожче коштуватиме апарат з керамічними ніжами, а не з металу, через невелике перепалювання кави останніми;
5) автоматична кавоварка. У ній є і насадка-капучинатор, і система «швидка пара», і панаралло, і можливість приготування 2 чашок кави відразу. У найсучасніших і найдорожчих апаратах присутні термоконтейнери для молока, два бойлери для води, системи фільтрації, кавомолка, комплекси програмного очищення. Ціна залежатиме від асортименту напоїв та від продуктивності, а також від автоматизації процесу. А головними недоліками є великі габарити та шумність від помелу.

Підходячи до вибору кавомашини потрібно чітко розуміти потрібні вам обсяги кави і ступінь необхідності самому брати участь у процесі заварювання. Асортимент моделей точно не підведе! Ви можете ознайомитися з якісними кавомашинами на нашому сайті за посиланням.